Strivo lanserar Emission 2026:2
Emissionen består av 16 placeringar och tecknas till den 24 april.
Läs merAktivt handlade placeringar är finansiella placeringar som redan har emitterats och startat. Fördelen med att handla i aktivt handlade placeringar är att villkoren redan är fastställda samt att handeln sker direkt, till skillnad från vad som normalt är fallet.
Placeringarna har till skillnad från exempelvis börshandlade fonder (ETF:er) en bestämd löptid samt en emittent som är utgivare av placeringen.
Nedan finner du en lista på de placeringar vi erbjuder aktiv handel i.
Om du är intresserad av att köpa på andrahandsmarknaden, vänligen kontakta ert depåinstitut och ange vilken placering samt volym du är intresserad av.
Läs mer om aktivt handlade placeringar här.
Emissionen består av 16 placeringar och tecknas till den 24 april.
Läs merEmission 2026:1 tecknas till och med den 13 mars. Nedan finner du en uppdatering på hur de aktuella villkoren ser ut just nu.
Läs merDen 2 mars 2026 uppdaterar vi kundinloggningen till depåplattformen. Med förbättrad design, tydligare struktur och bättre mobilanpassning får du en enklare och mer överskådlig bild av ditt sparande.
Läs mer